Центральною частиною спального інтер'єру є ліжко. Решта предметів меблів лише доповнюють обстановку, роблячи її більш функціональною. Таким чином, перш ніж приступати до розстановки інших меблевих виробів, подбайте про покупку і установку ліжка в приміщенні.

Завітавши у каталог меблів, вибирайте максимально можливі розміри ліжка. Краще обмежити місткість шафи, ніж спати на занадто вузькому спальному місці.

Традиційний спальний може включати в себе наступні предмети. Тумби. Необхідні вироби для розміщення книг або журналів, косметичних засобів, будильника або склянки води на ніч. Туалетний столик. Представниці прекрасної статі погодяться з тим, що функціональний столик зі зручним дзеркалом - незамінний предмет обстановки. Встановлювати виріб краще біля стіни, перпендикулярно щодо вікна.

Комод або платтяна шафа. Якщо система зберігання буде служити місцем для змісту основного обсягу одягу, постільної білизни та інших речей, зверніть увагу на високі шафи з антресолями. При відповідній плануванні раціональніше вибирати вбудовуються шафи.

В однокімнатній квартирі в обов'язковий комплект меблів також входить підставка під телевізор. Як доповнення, є можливість використовувати в кімнаті приліжковий пуф для покривала або одягу.

У разі необхідності грамотного розміщення ліжка, враховуйте наступні правила.

Не встановлюйте ліжко «ногами» в бік дверей або напроти дзеркала. Ставити двоспальне ліжко потрібно так, щоб забезпечити підхід з обох сторін. Односпальне ліжко можна встановлювати поряд зі стіною.Якщо спальня має витягнуту форму, встановіть ліжко перпендикулярно довгій стіні.

У вузькій маленькій кімнаті встановити ліжко можна по діагоналі для візуального збільшення приміщення і збереження вільного простору.

Занадто маленька спальня висуває свої вимоги до обстановки. Скористайтеся наступними рекомендаціями.Замініть тумби на полички, щоб полегшити інтер'єр. Окремий комод замінить містка шафа з ящиками. Замість туалетного столику можна повісити якісне настінне дзеркало з поличкою.У разі наявності системи зберігання в іншій кімнаті, відмовтеся від шаф і виберіть ліжко з висувними ящиками.

Відмінним рішенням, якщо кімната маленька, стане шафа купе з дзеркальними стінками. Матеріал в основі спального гарнітура впливає як на естетичні характеристики меблів, так і на мікроклімат в приміщенні. Краще вибирати вироби на основі натуральних матеріалів - дерево, метал, скло.