На яку ж посаду найохочіше подавалися заявки кандидатів? Скільки чоловіків та жінок готувалися до поїздки в цю експедицію? Спробуємо розповісти про все докладно.

Не так давно на офіційному сайті Міністерства освіти були оприлюднені головні результати відбору команди для полярників «24-ї Української антарктичної експедиції, яка планується початком наступного, 2019 року й триватиме наступні два роки. Кінцевим пунктом подорожі називається станція Академік Вернадський. На поточний момент часу подали заявки 116 кандидатів, із загального числа яких жінки складають п'яту частину-всього 25 осіб. Це було дуже несподівано з усіх точок зору.

Цікаво, що вперше конкурс оголошувався відкритим й подати заявки могли всі без винятку бажаючі. Результат перевершив все, навіть найсміливіші очікування. Місце системного адміністратора на поточний момент часу оскаржують 36 претендентів, серед яких одна жінка. Місце кухаря оскаржується приблизно порівну — 13 чоловіків і жінки в кількості меншій на три людини. За вакансіями на місце лікаря деяка перевага у чоловіків, відповідно 12 та 8 заявок представників кожної статі.

Загальний конкурс по всіх вакансіях даної експедиції перевищує 10 осіб на одне місце.

За словами глави НАНЦ МОН Євгена Дикого багато років набір в подібні експедиції був закритим клубом, потрапити куди було геть складно. Мало того, цей клуб був чоловічим та залучати жінок до організації експедицій суворо заборонялося. Тепер ніяких обмежень за гендерною ознакою не робиться. Приймаються документи та заявки на участь в експедиційних дослідженнях як від чоловіків, так і від представниць прекрасної статі.

Загальна кількість загону зимівників становить 12 осіб. Це семеро вчених, три представники інженерно-технічного складу, кухар і лікар.

Період прийому документом на участь у цій експедиції починається 27 вересня і триває до 30 жовтня.

У багатьох експедиціях брав участь полярник з Кривого Рогу Микола Маковей. Він входив до складу технічного обслуговуючого персоналу станції. За його словами жінок в експедиції довгий час не брали після декількох неприємних інцидентів, що мали місце на станції з ними в присутності чоловіків. Наявність жінок дещо деморалізувати полярників і збивало їх дослідницький настрій.

Представник Кривого Рогу займався в експедиції закачуванням дизельного палива, яке потрібне для забезпечення життєдіяльності станції. В якості презенту він представив колективу полярної станції ікону Миколи Чудотворця в місцеву каплицю, герб міста Кривий Ріг і місцеві духовні твори.

Источник https://vseosvita.ua/news