Як вибрати килим? Питання, на яке відповідь шукає кожен хоча б один раз в житті, будь то переїзд, або заміна старої моделі. Доріжки і килими розрізняються між собою за кольором, матеріалами, формою, складно вибрати щось одне і не загубитися в цьому розмаїтті.

Як правильно вибрати килим?

Перш, ніж задатися питанням покупки, ознайомтеся з його корисними функціями:

— Декоративність. Красива модель вирішує питання естетичності приміщення. Правильно підібраний колір і малюнок дозволяють несподівано перетворити кімнату.

— Тактильні відчуття. Покриття приємно на дотик.

— Шумопоглинання. Виріб здатний знизити рівень шуму, що виходить з квартири сусідів.

— Гігієнічність. У моделях зі штучних матеріалів не заведеться грибок, цвіль або міль.

— Пожежостійкість. Більшість виробів обробляють за допомогою спеціального антивоспламеняющегося кошти, захищаючи його від загоряння.

— Простота догляду. Даний вид підлогового покриття дозволяє витрачати мінімум зусиль по догляду за ним.

Який килим вибрати: натуральний або штучний?

У багатьох з нас залишилися натуральні бабусині килими, які можна вважати класикою. Перед тим як купувати натуральний виріб, потрібно уточнити, чи покритий ворс антисептичними, брудовідштовхуючими і захищають від комах речовинами. Натуральні вироби, як правило, ручної роботи. Вони дорого коштують, догляд за ними іноді навіть простіше, ніж за синтетичними. Середній термін служби високоякісного виробу становить 20-30 років.

Особливою популярністю користуються килими з баранячої вовни, матеріал недорогий і м'який. Козяча шерсть перевершує баранячу за експлуатаційними характеристиками, але таку модель складно знайти, кози в основному вирощуються для отримання молока. Еталоном вважається верблюжа шерсть, яка не електризується, краще зберігає тепло і перевершує два попередніх матеріалу за естетичними характеристиками.

Бавовна – ще один вид натурального матеріалу, який використовується при виробництві килимів. Бавовняні моделі часто використовують в приміщеннях з високим рівнем вологості, так як вони добре вбирають вологу. Якщо порівнювати по тактильним відчуттям з вовняними моделями, бавовняні м'якше, але в чистому вигляді бавовняний килим не зустрічається, часто додають шерсть.

Серед екзотичних варіантів бамбук, джут, морські водорості та ін. Дані покриття відносяться до ексклюзивно-дорогим. До цієї категорії підлогових покриттів можна віднести моделі з натуральної шкіри, які виробляються шляхом зшивання окремих шматочків і служать вкрай недовго.