Для чіткої ідентифікації техніко-економічної та соціальної діяльності, в напрямку яких працює підприємство, введена система кодування, яка отримала назву “Коди видів економічної діяльності” (КВЕД). Іншими словами це набір цифр, взятий з державного довідника, що передає у вигляді кодів інформацію про те, чим займається юридична особа або приватна особа-підприємець.

Часто зустрічаються ситуації, коли бізнес вже діє, але в процесі його реалізації виникли зміни і потрібно внести доповнення чи змінити КВЕД. Про те, як зробити це швидко та правильно, ви можете дізнатися на https://astarta-law.com.ua/zmina-kved/ або від фахівців компанії "Astarta". Переглянемо основні аспекти даного питання.

Особливості зміни КВЕД для юридичних осіб

Перед тим, як відправитися до реєстратора, необхідно точно визначити підходящі коди, які треба внести або замінити. Представники будь-яких видів економічної діяльності повинні передавати дані про зміну КВЕД навіть при сплаті єдиного податку, не забувши при цьому пред'явити оригінал свідоцтва.

Для реєстрації змін до КВЕД юридичним особам необхідно:

  • Написати заяву в формі №4 із завіреним підписом керівника та печаткою підприємства на всіх сторінках.

  • Пред'явити оригінал довідки з відділу статистики.

  • Принести копії свідоцтва про державну реєстрацію та виписки з державного реєстру.

Зміна КВЕД для індивідуальних підприємців

Підприємцем необхідно пред'явити:

  • Заяву за формою №11, яка завіряється печаткою компанії і підписом керівника.

  • Оригінал довідки з управління статистики.

  • Копії виписки з держреєстру та свідоцтва про реєстрацію приватного підприємця.

Якщо до реєстратора звертається особа-представник компанії або підприємця, йому необхідно мати відповідну довіреність. Крім того, заяву по державній формі необхідно заповнювати українською мовою друкованими літерами.

У разі виявлення помилок, невідповідностей та інших причин для відмови в реєстрації, заявник отримує відповідне повідомлення. Для економії часу та для того, щоб запобігти зволіканням, багато керівників звертаються до сторонніх організацій, що спеціалізуються на юридичних послугах. Фахівці компанії "Astarta" проведуть процедуру реєстрації змін відповідно до чинного законодавства.

Терміни реєстрації змін варіюється від 1 до 2 робочих днів. Якщо у реєстратора немає нарікань до отриманих документів, в зазначений час приходить повідомлення про внесення змін до державного реєстру.