Через неефективне управління і зловживань ряд державних підприємств по всій країні знаходяться на межі краху. Заводи, які були лідерами виробництва і зростання, тепер простоюють. Працівники цих заводів стривожені нестабільним фундаментом роботи і заробітної плати, яка дуже хлипка. Хоча потужностей підприємств досить, щоб забезпечити державу вкрай необхідною продукцією. Очевидно, що немає політичної волі. Можна навести кілька прикладів трьох харківських гігантів, у яких дійсно є всі передумови для створення і забезпечення роботою харків'ян. Що на сьогоднішній день і намагається зробити влада країни. Запускаючи повні мощі цих технічних гігантів.

«Електроважмаш»

           Завод є виробником турбогенераторів, гідрогенераторів, комплектуючих для міського та залізничного електричного транспорту. Підприємство співпрацює з компаніями багатьох країн світу. Незважаючи на це, завод має застаріле обладнання, але на сьогоднішній день достатню кількість інвестицій вкладено в розвиток цього підприємства.

           Закордонні покупці часто мають прямий доступ до виробника і можуть купувати товари не тільки через посередників, а саме тут: https://ukurier.gov.ua/uk/articles/konkuruyemo-na-rivnih/. Доходи від цих операцій надходять на рахунки на жаль не тільки нашої країни, а й наповнюючи бюджети інших країн. Щоб більш детально ознайомитись з усіма гранями заводської промисловості необхідно перейти на офіційний сайт по вище вказаним посиланням.

            Передбачається, що половина експорту здійснюється через непрямі контракти. Ситуація в сфері закупівель нічим не відрізняється: є підстави вважати, що вони здійснюються через новостворені посередницькі компанії за завищеними цінами. Зрозуміло, що в результаті цього зростає собівартість продукції.

            На сьогоднішній день цей технологічний завод гігант розвивається тільки за рахунок власного капіталовкладення, відмовившись від усіх кредитних ліній. Для цього варто було навести повний порядок в бухгалтерському становленні комбінату і провести ряд переговорів з замовниками, про своєчасність виплат за отриману сировину в більш стислі терміни. Надалі ж планується підняти вимоги розрахунків за продукцію до рівня передоплати.

            Що стосується саморозвитку цього заводу - гіганта, то не варто випускати з виду пасивні замовлення вітчизняних замовників, які могли б стабілізувати хід промислового товарообігу заводу «Електроважмаш» при більш активній співпраці з харківським - гігантом.