Ігровий майданчик — це місце, в якому дитина може вдосталь награтися з однолітками, а батьки трохи відпочити від своїх активних дітей. Головне для таких майданчиків – це безпека, тому всі встановлені дитячі гірки, гойдалки та інші атракціони повинні бути виконані з якісних матеріалів і мати безпечну конструкцію.

Відомо, що дитячі гірки – це не просто розвага, вони допомагають покращити вестибулярний апарат дитини, зміцнюють м'язи та допомагають розвивати моторику, координацію рухів.

За якими критеріями обирають дитячі гірки

Можна зробити дитячу гірку своїми руками або замовити вже готовий варіант. У будь-якому випадку вона повинна відповідати наступним критеріям:

  • виготовлена з екологічно чистих матеріалів;
  • конструкція має бути надійно закріплена і стійка;
  • треба забезпечити відсутність гострих кутів та інших небезпечних елементів, здатних нашкодити дитині.

Якщо гірка купується в будь-якій компанії, то варто обов`язково переконатися в наявності сертифікату якості, який підтвердить безпеку конструкції для малюка.

Який обрати матеріал для дитячої гірки

Усі дитячі гірки, запропоновані на ринку, поділяються на різні категорії за їх будовою, призначенням, матеріалом виготовлення, допустимим віком дітей і за максимальним навантаженням. При виборі варто враховувати, що конструкції виготовляються з різних матеріалів, які мають свої переваги та недоліки:

  • металеві – міцна, довговічна гірка, витримує великі навантаження, серед недоліків виділяють високий ризик різних травм, велику вагу і немалу вартість;
  • дерев'яні – екологічно чистий матеріал, відрізняється красивим виглядом, але схильний до деформацій і гниття, можливість загнати під шкіру скалку;
  • надувні (з ПВХ) – найбюджетніший варіант, але недовговічний, матеріал часто проколюється, для надування потрібна помпа;
  • комбіновані моделі – гірки з суміші металу і пластика, така модель відрізняється довговічністю і безпекою, але має високу вартість;
  • пластикові – легкі конструкції за невисокими цінами, відрізняються яскравим дизайном і гарантують 100% безпеку дитині, мають середню стійкість до перепадів температур, з недоліків виділяють сильне обмеження по максимальному навантаженню.

Дитячі гірки – це розвага, яка не старіє. Знайти добре обладнані ігрові майданчики буває важко, тому багато житлових комплексів вирішують обладнати такі місця самостійно. При купівлі гірок важливо дивитися на якість запропонованих товарів та їх технічні характеристики.