12.10 Міністерством економіки був презентований проект Закону «Про публічні закупівлі». Цей Закон має забезпечувати ефективність й прозорість закупівель, створювати добросовісне конкурентне середовище та запобігати корупційним діям у даній галузі.

Міністерство пропонує наступні ідеологічні зміни:

1. Підвищення порогу з 200 000 гривень до 500 000 гривень для замовників на закупку товарів і послуг із застосуванням процедури закупівель. Це має забезпечити оперативність процедури закупівель, зменшити завантаженість органу оскарження й підвищити конкуренцію на ринці. Зараз замовник здійснює закупівлю товарів та послуг, вартість яких не має перевищувати 200 000 гривень, це встановлюється в п. 1-3 ч. 1 ст. 2 Закону.

2. Запровадження можливості для замовників проводити процедуру відкритих аукціонів, щоб укласти контракти, які є зарезервованими. Це посилить сприяння держави працевлаштовувати осіб, що мають інвалідність. Замовник зможе укласти контракт, що був зарезервований, тільки якщо учасник — це підприємство або організація, що засновано громадською організацією, яка складається з осіб з інвалідністю. Підприємство або організація повинні мати дозвіл, щоб користуватися пільгами з оподаткування згідно з законодавством.

3. Регулювання закупівель для протидії коронавірусній хворобі, застосовуючи порядок проведення закупівель спрощеного формату й/чи використовуючи електронний каталог, не враховуючи вартісні межі даних закупівель на час дії карантину, що був встановлений Кабміном, згідно з Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

4. Впровадження наступної практики: замовники мають подавати відомості щодо країни походження товару. Цю інформацію замовник буде зазначати у звіті про виконання договору про закупівлю. Надалі, коли буде формуватися курс розвитку вітчизняних виробництв, це може послугувати базою, крім того, може зрости рівень зайнятості, а також доходи громадян і надходження в бюджет.

5. Надання можливості проводження спрощених закупівель для централізованих закупівельних організацій. Це може забезпечити потребу замовника в оперативній закупівлі, реалізацію функцій централізованої закупівельної організації і якісну та успішну процедуру закупівлі.

6. Регулювання закупівель, вартістю не більше ніж 50 000 гривень, наданням права замовникові визначити хто буде відповідати за дану закупівлю. Це можуть бути уповноважені особи й/чи його службові (посадові) або інші особі, що є співробітниками.Регулювання закупівель наданням права замовникові робити дані закупівлі в ЕТС, застосовуючи порядок проведення закупівель спрощеного формату та електронний каталог.

7. Надання права замовникові, який зобов’язаний робити закупівлі товарів через централізовану закупівельну організацію, самотужки робити закупівлі товару, використовуючи електронний каталог, у разі включення до каталогу такого товару, для того, щоб забезпечити замовника потрібними товарами й зменшити завантаженість централізованої закупівельної організації. Ціна такого товару має бути меншою за ціну, яка зазначена в п. 1-3 ч. 2 ст. 3 Закону.

8. Визначення обов’язку надання замовником відомостей про вартість товару щодо всіх номенклатурних позицій предмету закупівлі для того, щоб відстежувати змінення ціни номенклатурних позицій предмету закупівлі з миті укладення договору та до його виконання. Такі відомості зможуть бути використаними не тільки учасниками для визначення стратегії реалізації, а ще замовниками, що матимуть можливість користуватися такою інформацією, щоб формувати об’єктивно визначену очікувану вартість.

Фахівці компанії Електронні Закупівлі допоможуть Вам швидко знайти вихід зі складної ситуації в сфері закупівель, бути постійно в курсі останніх змін законодавства та практики його застосування. Завдяки багаторічному досвіду роботи в сфері державних закупівель, ми забезпечуємо найбільш ефективну роботу і позитивний результат - Відгуки про компанію Електронні Закупівлі.

Детальніше - СУПРОВІД ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Компанія Електронні закупівлі надає послуги правового супроводу і допомогу в участі в тендерах Замовникам в розумінні Закону України

«Про державні закупівлі» - СУПРОВІД ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ДЛЯ ЗАМОВНИКІВ.