Прозорро – це система державної закупівлі, яка в Україні вважається однією такою у своєму сегменті. Схожих ресурсів немає, оскільки держава зробила акцент на боротьбі з корупцією, шахрайством. Спеціалісти розробили професійну систему та сайт, які обробляють всі заявки на використання коштів та перевіряють потенційних замовників, виконавців. Завдяки цьому кошти не можуть потрапити до інших «власників». 

Раніше всі тендери та угоди щодо використання державного бюджету були закритими. Ніхто взагалі не мав змоги відкрити інформацію щодо того чи іншого проєкту. Багато хто скаржився на те, що виконавці виявилися зовсім не професіоналами, товар був неякісним або кошти просто вкрали, а послуги ніхто так і не надав. Разом з офіційною системою Prozorro можна впоратися з такою проблемою. Головне – попередньо створити акаунт та розпочати тендер. Система самостійно виявить переможця та запропонує тільки якісні послуги. 

Як зареєструватися на Prozorro?

Не можна створювати власні облікові записи на сайті Прозорро. Його було створено зовсім не для цього. Як правило, ресурсом користуються, щоб дізнатися інформацію про проєкт, витрачені кошти, виконавців. 

Щоб створити акаунт, необхідно відкривати інший електронний майданчик. Українська Універсальна Біржа https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/pravyla-provedennya-torgiv-areshtovanym-majnom-na-majdanchyku-uub/ – це гарний варіант. Ресурс вважається якісним, надійним, пропонує дуже простий варіант реєстрації.

Переваги майданчику:

  • швидке створення облікового запису;

  • можливість розпочати тендер;

  • високоякісне обслуговування;

  • професійна технічна підтримка.

Прозорро – це ресурс, який дозволяє відстежувати використання державних коштів. Це скоріше база даних. Як тільки реєструється новий тендер на одному з електронних майданчиків, інформація швидко опиняється і на Prozorro. Можна скористатися швидким та зручним пошуком, щоб відстежити дані або знайти контакти. Все це знаходиться у вільному доступі, проте прочитати можна буде тільки, якщо підприємство офіційно зареєструвалося на одній з бірж.

Як система обирає переможця?

Все працює дуже просто. Спочатку замовник обирає ту категорію, яка його цікавить. Потім він публікує тендер. Якщо правила не було порушено, то система Прозорро пропускає його та дозволяє потенційним виконавцям або постачальникам, робітникам ознайомитися з доступною інформацією. Далі вже система дивиться, скільки людей відправило заявку на участь у конкретному тендері. Зазвичай кількість повинна бути більшою, аніж одна заявка. Система аналізує пропозицію кожного з учасників. В результаті переможцем стає той, хто запропонував найнижчий цінник на власні послуги. Додатково замовник має змогу поспілкуватися з потенційними виконавцями особисто, щоб зрозуміти чи дійсно вони професіонали та можуть запропонувати те, що потрібно. 

Потім складається угода між замовником та переможцем. Там прописуються всі умови співпраці. Тільки після цього можна буде витрачати державні кошти на реалізацію проєкту.