Як показує практика, однотипні вироби різних торгових марок у середньому мало відрізняються за ціною. Як правило, ця відмінність вписується в кілька відсотків вартості. Однак буває і так, що різниця досить суттєва, тому і виникає привід для думок, а що мені все-таки пропонують придбати.

Ця мірка повною мірою відноситься до сонячних батарей, які можна купити для домашньої електростанції. У загальній вартості модуля ціна фотоелектричних перетворювачів складатиме приблизно 65%.

Не знаєте, як правильно вибрати сонячні батареї? Подробиці про це читайте на сайті eco-tech.com.ua!

Деякі виробники з метою зниження вартості використовують комплектуючі нижчої якості. У таких випадках через деякий час ви можете зіткнутися із проблемою – панель видаватиме меншу потужність у порівнянні із заявленою. Крім того вони взагалі можуть навіть швидко вийти з ладу через деградацію осередків, струмопровідних шин, помутніння скла або відшарування захисної плівки. Саме тому слід дуже ретельно оглядати панель, перед тим як купити.

Насамперед необхідно розібратися із класифікацією, яка використовується для сонячних модулів. Завдяки цьому можна хоч почасти розібратися у питаннях якості.

Візуально встановити якість сонячної батареї для непідготовленої людини, буває дуже не просто, але при першому наближенні можна визначити відповідність якості заявленому класу і це реально.

Показник якості позначається літерами від А до С. У середньому ціна на панелі класу А буде дорожчою приблизно на 25% у порівнянні з класом В А Клас С взагалі може коштувати на 75% дешевше, ніж клас А.

Фахівці рекомендують купувати сонячні батареї тільки А класу, тому що B і С клас це відбраковування класу А, яке мало того, що не відповідає заявленим характеристикам, так ще й прослужить разів у 10 менше ніж якісна сонячна батарея класу А.

У якісної сонячної батареї як мінімум повинні бути осередки однакового розміру і розташовуватися на однаковій відстані один від одного і країв сонячної батареї - це свідчить про те, що укладання сонячних елементів та їх паяння проводилося роботами.

Також варто звернути увагу на якість паяння струмопровідних шин – всі контакти повинні бути абсолютно однаковими.

Тепер переходимо до рами - напрямні рами повинні бути ідеально рівними і в місцях стику утворювати прямокутний кут без щілин і зсувів.