В даний час в медицині з'являється все більше інноваційних методик, які допомагають лікарям ефективно боротися з різними недугами. Пов'язано це з численними науковими відкриттями. Вони і дають необхідний поштовх для розвитку різних способів лікування, допомагають у створенні новітніх препаратів і ліків.

Так, одним з найбільш гучних за останній час відкриттів стали стовбурові клітини. Не можна сказати, що про ці елементи вчені дізналися зовсім недавно. Вперше про такі типах клітин заговорили ще на початку минулого століття. Їх детально описав відомий гістолог Олександр Максимов. Однак тоді отримати елементи було складно. Для цього було потрібно спеціальне обладнання. Тому така операція пройшла тільки в 1981 році. Тоді вчені змогли добути стовбурові клітини у миші.

Вже на ранніх етапах досліджень вчені заявили, що ця речовина - універсальні ліки. Вони здатні допомогти людині в боротьбі з різними недугами. Тоді ж пішли чутки про те, що такі клітини здатні повернути організму молодість. Треба сказати, що стовбурові клітини оповиті різноманітними міфами. Більшість з них є вигадкою. Вірогідним визнано лише те, що ці клітини дійсно допоможуть допомогти в лікуванні небезпечних захворювань. Дізнатися докладніше про властивості цієї речовини вам допоможе джерело.

Але яким же чином можна отримати настільки корисну лікарську речовину? Способів багато, деякі з них навіть викликають масу суперечок про етичність методу. Найбільш безпечним і простим є видобуток їх з пуповинної крові. Такий варіант не викликає також і жодних нарікань з боку громадськості.

Кожен бажаючий може зберегти після пологів цей матеріал в спеціальному банку. Це свого роду біодепозіт, який можна використовувати у разі виявлення у когось з родини небезпечного захворювання. За кордоном діє безліч організацій, які пропонують послуг збору та зберігання цих стовбурових клітин.

В Україні сьогодні теж є такий банк пуповинної крові - «Гемафонд». Це приватна біотехнологічна компанія, яка може надати всім бажаючим послуги кріозберігання пуповинної крові. Діє вона в нашій державі з 2005 року. Передача клієнтами матеріалу на зберігання офіційно документується. На руки їм видають спеціальний сертифікат. Це дозволяє їм в будь-яку хвилину скористатися біорезервом.

Скільки може зберігатися матеріал у банку? Це досить значний термін. Кріозаморозка забезпечує надійне збереження крові. Вона не буде псуватися і змінить своїх властивостей. Тому такий спосіб «консервації» вважається найефективнішим.