Домашні тварини – найвідданіші істоти, які безмежно люблять свого господаря. Це можуть підтвердити всі власники чотирилапих. Їх завдання – не лише годувати та виводити на вулицю своїх улюбленців, але й доглядати за ними. І для цього зовсім не обов’язково звертатись до грумерів чи інших спеціалістів різних напрямів діяльності. Однак потрібно мати основні аксесуари для домашніх тварин. З необхідним мінімумом ми сьогодні розберемося.

Основи догляду: це повинен знати кожен господар

Оскільки здебільшого в будинках та квартирах оселяються коти та собаки, варто поговорити про догляд саме за цими чотирилапими. Звісно, на це потрібен час. Якщо ти не готовий його приділяти чи не маєш можливості це робити, не поспішай заводити улюбленця. Щоб прийняти рішення, ознайомся з базовим доглядом, який необхідно надати тварині:

  • регулярне та збалансоване харчування залежно від виду та особливостей породи, а також способу життя;
  • комфортне спальне місце та туалет. Для кота можливо це організувати вдома, собаку ж потрібно декілька разів на день вигулювати, незалежно від її розмірів та породи. Тому потурбуйся про амуніцію для тварин;
  • спостереження за станом здоров’я, особливо якщо у тварини є схильність до певних захворювань, що не рідкість. Як котів, так і собак необхідно регулярно показувати ветеринару, робити їм щеплення згідно з віком;
  • достатня та вчасна гігієна. Для цього потрібні певні інструменти.

Правильний догляд без спеціальних засобів та пристосувань неможливий. Що саме знадобиться та для чого, далі розберемося.

Нашийники та шлейки

Насамперед вони потрібні собакам, адже для них вигул – це щоденний обов’язковий ритуал. Хоча й котам теж одягають нашийники, зазвичай для ідентифікації тварини як домашньої, а також для боротьби з паразитами. Тут все доволі просто: потрібно правильно підібрати розмір.

Що стосується собак, то тут є певні нюанси. Може використовуватись 2 види амуніції – нашийник чи шлейка. Перш за все варто усвідомити, що собака – це жива істота, яка має свої особливості та потреби. Від правильності підбору амуніції залежить не лише зручність, а й безпека твого улюбленця. Отже, тепер детальніше. Шлейка за умови правильного підбору практично не чинить впливу на тіло тварини, при цьому зможеш її контролювати, не завдаючи болю чи механічних травм. При правильно підібраних формі та розмірі тиск на шию та лопатки відсутній, а при натяжінні він рівномірно розподіляється.

Нашийник дещо менш комфортний для тварини. Весь вплив здійснюється на шию, яка дуже чутлива. Однак є декілька випадків, коли така амуніція актуальна, а саме:

  • собака слухняна, йде до місця вигулу, не натягуючи повідець;
  • тварина проводить час у загородженому дворі, але на випадок непередбачених обставин на ній має бути пізнавальний знак, що вона свійська;
  • знадобиться на період лікування ран чи дерматологічних проблем в місцях впливу шлейки.

Крім того, така амуніція може використовуватися як прикраса (світиться в темряві) або ж містити жетон-адресник. Також саме у вигляді нашийника пропонуються засоби боротьби з блохами та кліщами.

Інструменти для догляду за шерстю та кігтями

Насамперед це щітки. Незалежно від того, який саме у тебе улюбленець та яка довжина його шерсті, мати таке пристосування необхідно. Також треба регулярно нею користуватись. Інакше знаходитимеш шерсть буквально всюди. Це неприємно. Тому прояви активність та систематичність, і тоді вичісування буде до вподоби тварині, а отже, у тебе не виникатиме складнощів на цьому етапі догляду.

Тепер про кігті. Їх потрібно обрізати регулярно котам та собакам, які не сточують їх під час прогулянок. Щоб виключити травмування та больові відчуття для улюбленця, вибирай спеціальні кігтерізки. Вони доволі міцні та надійні.

Придбавши перераховані вище аксесуари, ти зможеш забезпечити гідний догляд за своїм улюбленцем.