У житті ніхто не застрахований від того, щоб не опинитися в ролі підозрюваної чи обвинуваченої особи по кримінальному провадженню, адже можуть виникати зовсім різні випадки на практиці, коли правоохоронні органи інкримінують громадянину вчинення кримінального правопорушення. Зазвичай в таких ситуаціях особа самостійно не в змозі захистити власні законні права та інтереси, а тому потребує допомоги юриста. Адвокатське обʼєднання “Брати Федорови” надає різні види правової допомоги по кримінальним провадженням.

З чого складається допомога адвоката?

Основними видами допомоги адвоката по кримінальним провадженням є:

  • Допомога для затриманої особи. Затриманим є громадянин, якщо він силою або через підкорення наказу з боку правоохоронних органів змушений залишатися поряд із службовою особою у певному місці. При цьому зовсім не обовʼязково, щоб такий громадянин перебував в кайданках. З початку проведення затримання в громадянина виникає ряд як певних прав, так і обовʼязків, які негайно слід реалізовувати на практиці. Професійний адвокат забезпечить дотримання прав громадянина, якого затримали за підозрою у скоєнні кримінального правопорушення, порекомендує як краще себе поводити при спілкуванні із правоохоронними органами, а також розʼяснить права підозрюваного. Залучення адвоката на стадії затримання є необхідною мірою, адже він зможе таким чином дослідити обґрунтованість затримання, здійснювати контроль за діями слідчих органів та прокурора, не допустити будь-яких дій, що нашкодять затриманій особі;
  • Допомога для підозрюваної особи. Підозрюваним є громадянин, якому в порядку визначеному КПК вручено повідомлення про підозру. Сам по собі статус підозрюваної особи існує в громадянина протягом усього проміжку часу проведення досудового розслідування з боку правоохоронних органів, і до того моменту, коли справа потрапляє до судових органів влади. Професійний адвокат захищає права та інтереси підозрюваного громадянина від незаконних дій з боку органів слідства та прокурора, приймає безпосередню участь в допиті, обшуках та інших слідчих розшукових діях, допомагає захистити підозрюваного при обранні виду запобіжного заходу, оскаржує кінцеві рішення, дії та бездіяльність правоохоронних органів. Участь адвоката на етапі досудового розслідування важко переоцінити, адже саме на цій стадії кримінального провадження збираються всі необхідні докази, що матимуть ключове значення для прийняття судовим органом влади рішення по справі про притягнення особи до відповідальності або про її звільнення.
  • Допомога для обвинуваченої особи. Обвинуваченим є громадянин щодо якого матеріали кримінального провадження (обвинувальний акт) було передано до суду. Адвокат по кримінальним справам забезпечує захист інтересів свого підопічного у суді через збір необхідних доказів по справі, складання всіх необхідних процесуальних документів, підготовки обвинуваченої особи до виступу в суді. Головна задача адвоката на цьому етапі полягає в тому, що він повинен продемонструвати суду всі недоліки та порушення проведення досудового розслідування справи, переконати суддю в тому, що його клієнт є невинуватим та він підлягає звільненню від кримінальної відповідальності.
  • Допомога для потерпілої особи. Потерпілою стороною у кримінальному провадженні є громадянин, якому було завдано майнової чи моральної шкоди діями зловмисника. Бездіяльність правоохоронних органів може призвести до того, що винну особу звільнять від притягнення до кримінальної відповідальності. Як наслідок це призведе до безкарності діянь зловмисника та неможливості потерпілої особи відшкодувати завдані збитки. Професійний адвокат допоможе скласти письмову заяву про вчинення злочину, буде присутніми на допитах потерпілої особи, збере потрібну доказову базу по справі, напише та подасть цивільний позов до суду, ініціює проведення судових експертиз за потреби. Завдяки участі адвоката у кримінальній справі особа буде чітко розуміти свої права та обовʼязки, і як наслідок матиме уявлення на реальні шанси досягнення результату по справі.

Які найбільш поширені послуги надають адвокати по кримінальним справам?

  • Надання первинних консультацій щодо можливих подальших дій по справі;
  • Представництво інтересів громадянина на різних стадіях кримінального провадження;
  • Збір необхідних доказів по справі, проведення допиту свідків;
  • Участь адвоката в затвердженні угод про примирення або визнання винуватості;
  • Оскарження вироків суду в апеляційній та касаційній інстанціях
  • та багато інших.

Якщо вам необхідна допомога від професійних юристів, то тоді слід звертатися до адвокатського обʼєднання “Брати Федорови”. Наші адвокати - це висококваліфіковані фахівці, які мають великий та практичний досвід у різних галузях права. Ми забезпечуємо індивідуальний підхід до кожного клієнта, уважно аналізуємо вашу ситуацію та розробляємо ефективну стратегію захисту по справі. Не зволікайте та звертайтесь саме до нашої компанії!