Маленька шишка під шкірою спочатку ледь помітна і спричиняє лише легке занепокоєння. Вона не болить, зовнішній вигляд не псує і відходячи від дзеркала ми про неї забуваємо. Але що робити, якщо з часом утворення стає більшим? Псує зовнішній вигляд, тисне на здорові тканини поруч. Сучасна медицина пропонує швидкі та ефективні методи видалення ліпоми – варто лише обрати кваліфікованого спеціаліста.

Коли варто задуматися про видалення ліпоми

Існує п’ять сигналів, які вказують на необхідність звернутися до фахівця:

  1. Утворення збільшується в розмірах.

  2. З’явився дискомфорт. Хоча ліпома вважається жировим утворенням, вона може проростати між м’язами та зачіпати нервові закінчення.

  3. Дефект створює психологічний дискомфорт.

  4. Ліпома розташована у місці, яке піддається тертю – на згинах рук чи ніг, на шиї чи в ділянці суглобів.

  5. Коли лікар має сумніви стосовно природи новоутворення. В такому разі проводиться видалення ліпоми і тканини відправляються на аналіз.

Якщо ви помітили під шкірою м’яке утворення, варто звернутися за консультацією до дерматолога чи хірурга. Перший спеціаліст проводить огляд та оцінює утворення. Хірург його видаляє.

Методи видалення ліпом

В залежності від характеру новоутворення та місця його розташування, пацієнту може бути запропонований один з наступних варіантів видалення:

  • хірургічне;
  • лазерне;
  • радіохвильове.

Найчастіше використовують перші два методи видалення ліпоми. Хірургічний розрахований на дуже великі чи глибокі утворення. Пацієнту робиться анестезія, а потім лікар видаляє капсулу через невеликий надріз. Потім рана зашивається. Ризик рецидиву мінімальний, адже пухлина видаляється з оболонкою.

Що потрібно знати про лазерне видалення ліпоми

Цей метод найсучасніший і передбачає випарування жирових клітин під дією лазеру. Що ще потрібно знати про цей метод:

  1. Здорові клітини не пошкоджуються.

  2. Процедура триває усього 15—30 хвилин.

  3. Видалення відбувається під місцевою анестезією, тому пацієнт не відчуває болю.

  4. Лазер «запаює» судини, тому відсутній ризик кровотеч та інфекцій.

  5. Не залишається шрамів.

  6. Вже на наступний день після процедури можна повертатися до звичного ритму життя.

  7. Ризик рецидиву мінімальний.

Лазерне видалення ліпоми не потребує складної підготовки. Головне – звернутися до кваліфікованого спеціаліста, який проведе огляд, визначить особливості утворення та підбере найбільш оптимальний спосіб видалення.

В деяких випадках може знадобитися діагностика. Це може бути УЗД ліпоми чи біопсія, аби виключити злоякісний характер ліпоми.

Де можна безпечно видалити ліпому в Києві

В клініці Med City у Києві ви можете отримати детальну консультацію щодо утворення, пройти обстеження та позбутися ліпоми у безпечний та ефективний спосіб. У центрі працюють досвідчені дерматологи та хірурги, які дотримуються всіх стандартів безпеки та використовують лише перевірені методи лікування утворень.

Мед Сіті – це медичний центр з сучасним обладнанням, європейським рівнем сервісу та індивідуальним підходом до кожного пацієнта. Тут приймають як спеціалісти широкого профілю, так і вузькопрофільні лікарі. Також в клініці присутній діагностичний центр, де можна пройти обстеження.

Записатись на консультацію до дерматолога можна на офіційному сайті клініки або за телефоном.