Солідність автосервісу визначається якістю його оснащення. Сучасне обладнання в майстерні завжди викликає довіру у клієнтів. На ринку зараз представлена ​​величезна кількість пристроїв, які дозволяють оптимізувати процес ремонту автомобілів. Кожен власник автосервісу визначає сам, яке обладнання необхідно співробітникам, з урахуванням спеціалізації компанії. Однак є техніка з категорії must-have, яка обов'язково повинна бути в будь-якій солідній автомайстерні. У цю групу пристроїв відносяться гідравлічні домкрати.

Що являє собою пристрій?

Як уже всім стає зрозуміло з назви, гідравлічний домкрат працює завдяки рідині. Вся суть роботи такого домкрата полягає в тому, що всередині переміщається поршень (плунжер), а штовхає його рідина, яку під тиском закачують з насоса. Таким чином і відбувається підняття вантажу. Зворотний процес (опускання) відбувається внаслідок перекачування рідини назад в резервуар.

Переваги обладнання

Основними відмітними плюсами гідравлічних домкратів є:

1. Велика вантажопідйомність. Вона виходить завдяки високому передавальному співвідношенню площ плунжера і корпусу домкрата. Гідравлічні домкрати можуть піднімати від 1 до 1000 тонн ваги.

2. Прикладати потрібно менше сил і енергії.

3. Коефіцієнт корисної дії дуже високий.

4. Гідравлічний домкрат піднімає плавно і рівномірно.

5. Цей вид домкратів відрізняється своєю жорсткістю конструкції.

Але слід приймати до уваги специфіку таких пристроїв: висота початкового підйому вище, ніж у звичайного механічного. Ще важливо відзначити, що повністю опустити гідравлічний домкрат не вийде, так як він опускає тільки під тиском. У той момент, коли автомобіль твердо стоїть на землі, домкрат більше не опуститися, і дістати його буде проблематично.

Крім усього цього при поломці гідравлічного домкрата, ремонт коштуватиме великих грошей, тому краще купувати техніку перевірених брендів.

Вибираємо тип обладнання

Існує кілька видів таких домкратів:

1. Звичайні пляшкові (одноштокові і телескопічні).

2. Подкатні.

3. Спеціальні (зацепні, ромбові, дворівневі).

Звичайні одноштокові домкрати відрізняються простотою в експлуатації. Конструкція дозволяє використовувати їх в будь-яких роботах. Він знайшов застосування в будівництві, придатний для ремонту машин, такими домкратами оснащують верстати. Не забувайте про те, що не можна зберігати і перевозити такий домкрат в лежачому положенні, так як витече все масло з ресивера. Телескопічні домкрати схожі з одноштоковимі. Відмінність тільки в наявності телескопічного штока. Завдяки цьому телескопічний домкрат дозволяє підняти вантаж вище, ніж звичайний пляшковий.