З такою кількістю різних кавових продуктів, доступних на ринку сьогодні, вибір правильних зерен стає все складнішим. Щоб допомогти вам в цій нелегкій справі, кав'ярня kava-map.com підготувала наступні 5 корисних порад про те, як вибрати найкращу каву:

1. Можливо, ви чули про арабіку і робусту. Існує понад 100 видів кави, проте основними є тільки два. Арабіка, яка, як вважають, виникла в Кафі (звідки «кава» отримала свою назву) є найстарішим видом кавових зерен. Робуста (походить з Уганди) росте в кліматі, де арабіка зазвичай не вирощується. Остання складає 75% світового виробництва кави. Цей тип кавових зерен зазвичай зростає на великій висоті, а також набагато більш схильний до хвороб. Робуста, з іншого боку, є більш стійкою до шкідників, зростає на малій висоті, має більше кофеїну, ніж арабіка, але не така смачна.

2. Багато поціновувачів напою з особливим трепетом ставляться до того, де вони купують кавові зерна. Важливо знати хоча б щось про регіони вирощування кави, якщо ви прагнете відноситися до її любителів. Наприклад, Бразилія - найбільший кавовий експортер у світі, боби з Колумбії використовуються багатьма комерційними компаніями, але багато любителів кави вважають найкращими зерна з Кенії.

3. Найкраще споживати кавові зерна не пізніше 3 тижнів з моменту смаження. Якщо ви купуєте їх в місцевому магазині або супермаркеті, і не можете знайти дату смаження на упаковці, просто запитайте її у продавця. Якщо він не знає відповіді, не купуйте каву.

4. Спосіб обсмажування кавових зерен впливає на загальний смак напою. Знання різних технік допоможе вам вибрати не тільки кращі боби, але і найякісніший кавовий продукт. Як правило, зерна обсмажують по-французьки або по-італійськи, тому дізнайтеся про спосіб перед покупкою.

5. Не купуйте кавові зерна, тому що інші розповідають вам, що вони найсмачніші. Приготування та пиття кави — це надзвичайно особистий досвід. Зрештою, кожен з нас може вибрати зерна собі до смаку. Отже, довіряйте власним інстинктам і візьміть продукт, як тільки вирішите, що це ваш кращий вибір. Очевидно, не соромтеся експериментувати з іншими кавовими зернами, але отримуйте задоволенням від того, що ви любите.

Не засмучуйтеся, якщо з першого разу у вас не вийде як слід приготувати смачний кавовий напій. Можливо, вам потрібно трохи більше практики. Зрештою є багато кав'ярень, де ви зможете покуштувати дійсно найякіснішу та найсмачнішу каву. Трохи часу та терпіння — ось секрет будь-якого успіху!