Донеччина та Луганщина утримують першість у боргах за комунальні послуги по Україні

Мешканці Донецької та Луганської областей мають найбільші борги за комунальні послуги серед українців: з понад 10-ти мільйонів нарахованої оплати на Донеччині, населення сплатило майже шість, приблизно стільки ж і на Луганщині.

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Вільне радіо", про це свідчать дані моніторингу Держстату за 2 півріччя 2018 року, які оприлюднили у травні.

За даними Державної служби статистики України, на кінець січня українці не сплатили за газ 29,1 млрд грн, за централізоване опалення та постачання гарячої води – 20,0 млрд грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 4,1 млрд грн, за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 3,1 млрд грн, за вивезення побутових відходів – 0,6 млрд грн, за постачання електричної енергії – 5,7 млрд грн.

Зазначається, що статистика охопила всі регіони України, крім АР Крим та тимчасово окупованих території Донецької та Луганської областей.

"Станом на січень жителі Донецької області майже стовідсотково оплатили рахунки за холодну воду. При цьому водоканали одразу кількох міст регіону винні “Компанії “Вода Донбасу” мільйони гривень. Через це та несплату рахунків з окупованих територій “Воді Донбасу” не вистачило грошей заплатити за електроенергію. Нині борг складає більше мільярда гривень", - йдеться у повідомленні.

“У нас склалася така система водопостачання, що 70% затрат по електроенергії припадає на контрольовану урядом територію. Ми перекачуємо потужними насосами, подаємо воду на окуповані території. 70% цієї води, яку населення використовує, припадає саме на окуповану територію”, — розповіла речник ДонОДА Тетяна Ігнатченко.

Також повідомляється, що серед найбільших міст-боржників Донецької області — Маріуполь, Покровськ, Краматорськ, Бахмут та Костянтинівка.

"Борг Бахмута складає 32 мільйони гривень. Його реструктуризували на три роки", - йдеться у повідомленні.

https://dn.depo.ua/
Енакиево
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии