08:50, 8 січня 2023 р.
Через брак високоточних ракет Росія збільшує використання безпілотників
Росія намагається поповнити свої запаси ракет, але все ще має достатньо для більш масштабних ударів і поспішно відправляє нові боєприпаси з виробничої лінії для використання у війні, сказав високопоставлений чиновник української розвідки в інтерв’ю, опублікованому в середу.
Посадовець, генерал Вадим Скібіцький, заступник голови розвідки України, також заявив, що Росія компенсує нестачу ракет збільшенням використання безпілотників, у тому числі іранських , для ударів по українській інфраструктурі, згідно з коментарями, опублікованими інформаційним виданням. РБК-Україна.
За словами генерала Скібіцького, удари Росії на вихідних можуть сигналізувати про нову тактику використання меншої кількості високоточних ракет, особливо на лінії фронту, після чого через кілька годин почнуться залпи безпілотників. “Вони об’єднають засоби для підтримки темпів ударів по об’єктах нашої цивільної інфраструктури”, – додав він.
Генерал Скібіцький сказав, що Росія намагається виробити достатньо ракет великої дальності для нанесення точних ударів, що в цілому збігається з публічними заявами американських і британських військових чиновників, а також незалежних військових аналітиків. Удари, які Москва завдала 31 грудня, включали 20 крилатих ракет, сказав генерал Скібіцький, у порівнянні з 70 або більше ракетами, які вона використовувала під час масових ударів, починаючи з жовтня.
Москва здатна виробляти близько 30 крилатих ракет Х-101 і близько 15-20 крилатих ракет морського базування “Калібр” на місяць, зазначив генерал. За його словами, враховуючи її поточні запаси, Росія має достатньо ракет для «двох-трьох» великих обстрілів із 80 ракет або більше. Його оцінки не вдалося підтвердити незалежно, хоча вони приблизно збігаються з тими, які він дав The New York Times в інтерв’ю минулого місяця .
Генерал Скібіцький розповів РБК-Україна, що нещодавно знайдені в Україні осколки російських ракет мають маркування, що вони були виготовлені у 2022 році, особливо у третьому кварталі. «Це означає, що з виробництва вони відразу йдуть в армію», – сказав він.
Розширене використання Росією тихохідних іранських безпілотників дало неоднозначні результати. Україна стає все більш вмілою у збиванні безпілотників — за даними ВПС України, збиті всі понад 80 запущених у новорічні вихідні. Але багато хто завдав шкоди, і з часом, кажуть експерти, дрони можуть стати серйозним викликом для України, не в останню чергу через те, що зброя, яку вона використовує для збивання дронів, коштує набагато дорожче , ніж самі дрони.
За оцінками України, Росія використала у війні близько 660 безпілотників іранського виробництва Shahed. Москва мала контракт з Іраном на загальну кількість 1750 безпілотників, сказав генерал Скібіцький, додавши, що в рамках цього контракту зараз надходить нова партія з, можливо, 300 безпілотників. Американські офіційні особи заявили, що їм відомо про повідомлення про те, що Росія та Іран намагаються створити в Росії спільне виробництво безпілотників.
Мета Росії полягає в тому, щоб використовувати зграї безпілотників у такій великій кількості, щоб вони подолали протиповітряну оборону України, дозволяючи деяким проникати до своїх цілей, сказав генерал Скібіцький. Під час останніх атак, додав він, було запущено так багато безпілотників, що національні передові зенітно-ракетні системи України — передові системи протиповітряної оборони, виробленіСполученими Штатами та Норвегією — довелося перезавантажувати ракетами, поки тривали нальоти, вперше таке сталося на війні.
«Якщо на певному напрямку буде дуже велика кількість безпілотників, то вони можуть просто прорвати систему протиповітряної оборони в цьому районі», — сказав він. «Таким чином вони намагаються досягти своєї мети знищення об’єктів».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:09
30 жовтня
08:57
30 жовтня
22:44
28 жовтня
14:46
28 жовтня
16:46
25 жовтня
live comments feed...