• Головна
  • Із зони бойових дій зооволонтери з Краматорська евакуюють тваринок
07:21, 9 серпня 2023 р.

Із зони бойових дій зооволонтери з Краматорська евакуюють тваринок

Благодійники перетримують бездомних, а також врятованих з фронтових зон собачок та котів.

Тепер фонду потрібна допомога, адже через те, що волонтерів не вистачає, тваринки не отримують належної уваги.

Благодійний фонд «Друг» знають чимало краматорчан, адже організація функціонує у місті з 2010 року. Одразу перед повномасштабним вторгненням благодійники переїхали на нове місце, і тому на їхні плечі, окрім опіки бездомними тваринами, лягло ще одне завдання — рятувати хвостатих, яких покинули господарі через евакуацію.

«Зараз у притулку перебуває близько 80 собачок, включно з цуценятами і десь близько 20 котиків включно з кошенятами. Важливо зазначити, що ми займаємось лише перетримкою, бо для нас головне — віддати цих тваринок в добрі руки. Вони, на жаль, до нас потрапляють не від гарного життя. Ми лікуємо їх, приводимо до ладу і потім віддаємо у сім'ї», — зазначає «Вчасно» голова БФ Тітомир Наталія.

У фонді зізнаються — умови утримання наразі не добрі, бо місце не розраховане на таку кількість тварин. Локацію почали зводити до вторгнення, але через бойові дії всі плани перекреслились. Тому в фонді є лише 4 вольєри з собачками, а всі решта песики, на жаль, живуть в будах та на ціпках.

«Це взагалі не добре, однак ми розуміємо, що наразі альтернатива для них — це тільки смерть на вулиці. Водночас ми не можемо сказати „ні“, коли нам, наприклад військові цих тваринок привозять з дуже страшних територій, де це звірятко ледве вижило. Якщо до війни питання передачі тваринки в дійсно добрі руки було важким питанням, то, розуміємо — зараз це ще складніше. По оцінках нашого голови Краматорська, у місті лишилося тільки 10% людей від населення. Крім того, ситуація в людей непевна, вони не знають, що буде завтра і як самі виживуть, а брати когось з притулку це ще складніше».

Попри це, благодійникам фонду все одно вдається прилаштовувати тваринок. Кошенята користуються більшою популярністю, з собачками ситуація важча. Крім того, бувають ситуації, коли наші бійці звертаються з проханням перетримати тваринку, яку вони знайшли, а вже коли їдуть додому на ротацію, то забирають її з собою, однак це рідкісні випадки.

Частину улюбленців волонтерам вдалось евакуювати у більш безпечні міста, але зараз такої змоги немає. Мало того, на перетримці зараз працює 2−3 людини, їх теж недостатньо, а тому у фонді стверджують — були б дуже вдячні, якби хтось згодився помагати. Однак варто розуміти, що тваринки потрапляють зазвичай у важкому стані, тому їм потрібен особливий догляд та турбота, волонтер мусить не боятися тварин, бути готовим до відповідальності.

«Люди нам потрібні, але й кошти теж. Усі операції для тваринок, які потрапили до нас із територій бойових дій, є дороговартісними. Для розуміння — одна операція може коштувати 5−6 тисяч. На жаль, виходить так, що ми заборговані усім клінікам нашого міста, тому дуже дякуємо їм, що вони з нами співпрацюють. А якщо хтось хоче помогти, то може подзвонити в будь-яку клініку Краматорська, запитати про борг на тваринку і оплатити частково чи повністю».

Якщо ви маєте бажання помогти фінансово роботі фонду, переходьте за реквізитами:

Найменування отримувача: ДРУГ, МБФ ДБТ Код отримувача: 35 672 221 Рахунок в форматі відповідно до стандарту IBAN: UA063355480000026008060870586 Назва банку: Краматорська фiлiя АТ КБ «ПриватБанк»

Або картка кураторки фонду: 4149 4993 4660 3994 — Черкасова Кірина

Крім того, нещодавно у фонді опублікували інформацію про кішку, якій шукають люблячих господарів. На початку війни тваринку на вулиці покинула господарка, яка тікала від війни. Довірилась хвостата місцевій бабусі Галині, яка підгодовує бродячих тваринок. Волонтери помогли стерилізувати кицю, а тому зараз вона стерильна. З часом кішка дуже звикла до Галі, однак бабуся вже літнього віку, а тому їй важко піклуватися про улюбленицю. Таким чином, киці шукають нову домівку. Волонтери попереджають — пухнастій треба буде час, щоб звикнути до нової сім'ї, але любов і турбота поможуть адаптувати звірятко.

За детальною інформацією просять звертатися за номером: 097 498 0200 — Галина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Єнакієве
live comments feed...