• Головна
  • Розмінування потребує понад 1 млн га земель на Донеччині
18:13, 24 червня

Розмінування потребує понад 1 млн га земель на Донеччині

На сьогодні потреба у розмінуванні території Донецької області складає близько 1 060 680 га, в тому числі сільськогосподарського призначення — 61 500 га.

Про це Східному Варіанту повідомили у Департаменті з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА.

Роботи з очищення (розмінування) територій області виконують піротехнічні підрозділи від Головного управління ДСНС України у Донецькій області та придані підрозділи ДСНС України, які у звʼязку з недостатньою кількістю, враховуючі безпекову складову (активні бойові дії), проводять розмінування лише на обʼєктах інфраструктури та по оперативному реагуванню згідно заявок та по факту виявлення ВНП.

До державного плану з розмінування на 2024 включено 15 обʼєднаних територіальних громад Донецької області (міських — 11, селищних — 2, сільських — 2). Для цього буде залучено три недержавних оператора з протимінної діяльності (ПМД), а саме: представництво «ХАЛО ТРАСТ» в Україні, благодійна організація «Благодійний фонд «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні», товариство з обмеженою відповідальністю «Демінінг Солюшнс».

На 21 червня 2024 року організації з ПМД розпочали роботу з гуманітарного розмінування на деокупованих територіях Донецької області.

Згідно з планом розмінування на 2024 рік, схваленого на засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності 2 грудня 2023 року, площа с/г земель Донецької області, яка потребує обстеження на предмет ВНП, складає 12 824,38 гa.

Станом на 15 червня 2024 року обстежено 856 га, з них площа, що потребує розмінування 156 га, фактично розміновано 66,5 га.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Єнакієве
live comments feed...