Килими: чому їх вибирають, недоліки і переваги

Килим є ключовим елементом будь-якого інтер'єру, тому важливо правильно підійти до його вибору. При правильно підібраному килимі ви можете вплинути на загальне враження від інтер'єру. В даній статті ми зупинимося на достоїнствах і недоліках килимів.

На ринку ви знайдете широкий асортимент килимів. Деякі принципово відрізняються один від одного, Інші багато в чому схожі. Тому перед тим як купити килим на підлогу слід хоча б, трохи ознайомитися рызновидами ы характеристиками килимів, щоб вибрати правильний.

Загальні переваги килимів

Килими володіють відмінними теплоізоляційними властивостями. Вони можуть значно знизити рівень шуму і зберегти до 25% тепла в будинку. Вам навіть не потрібно турбуватися про ефект гучного удару, який загрожує, наприклад, з ламінованою підлогою. Крім того, деякі види килимів можуть регулювати вологість повітря, що особливо цінується алергіками. Величезною перевагою килимів є також майже невичерпний вибір різних візерунків і кольорів. У деяких випадках навіть низька ціна буде перевагою, навіть якщо на ринку є килими.

Загальні недоліки килимів

Знову ж таки, це залежить від того, який килим ви виберете. Є кілька типів. Загальні недоліки килимів, які зустрічаються практично у всіх типах, включають, наприклад, більш короткий термін служби. Мармолеум може служити до 70 років в ідеальних умовах. Очікуйте значно менший термін служби килима. Килими також більш схильні до здавлювання і пошкодження волокон в напружених зонах. Ніжки меблів незворотно друкуються на килимі через відносно короткий час.

Недоліком килимів є той факт, що вони трохи складніші в обслуговуванні. Для того, щоб килими не втратили форми з часом, їх необхідно регулярно чистити. В ідеалі два-три рази на тиждень.

3 основних питання, які слід задати при виборі килима:

1. Де буде лежати килим?

2. Яку функцію повинен мати килимок?

3. Скільки грошей ви готові витратити на килим?

Перш ніж вибрати килимок тут, ви повинні уточнити, що ви насправді очікуєте від килимка. Ви хочете розмістити його у вітальні, де очікується певна репрезентативність, або ви хочете розмістити його в жвавому комерційному приміщенні? Вам також слід подумати, чи повинен килим виконувати тільки естетичну або навіть практичну функцію. І останнє, але не менш важливе, це залежить від того, скільки грошей у вас є, щоб купити килимок. Синтетичні килимки зазвичай дешевші і в багатьох випадках можуть бути правильним вибором. Навпаки, килими з натуральних матеріалів зазвичай дорожчі.

Які бувають види килимів?

Залежно від використовуваного матеріалу килими можна розділити на:

  • Синтетичні килими

Синтетичні килими в основному виготовляються з поліаміду (ПА) і поліпропілену (ПП). Поліамід-дуже міцний матеріал, з якого також виготовляються хірургічні шви або шкарпетки. Поліамідні волокна мають високу ємність пам'яті. Крім того, властивості матеріалу можуть бути змінені шляхом просочення. Однак недоліком поліаміду є більш висока ціна. Навпаки, поліпропіленові килими дуже дешеві, але також і менш довговічні. Після складання поліпропіленового килима на килимі може з'явитися подряпина, яка не пропаде. Чи вибираєте ви синтетичний килим з поліаміду або поліпропілену, в будь-якому випадку він повинен мати більш тривалий термін служби, ніж стандартні килими з натуральних волокон. Хоча і тут є винятки.

  • Килими з натуральних матеріалів

Коли ми писали про синтетичні килими, ми повинні також згадати їх протилежність. Найбільш поширеним рослинним матеріалом є сизаль і матеріал тваринного походження-шерсть. Перевага натуральних килимів в тому, що вони більш приємні на дотик. Вони також володіють відмінними терморегуляторними здібностями. Вовняні килими приємно гріють взимку і прохолодно влітку. Дуже добре підходить для приміщень, де люди люблять гуляти босоніж. Шерсть також специфічна тим, що відштовхує рідини і може сама себе чистити.

Килими за технологією виробництва

У світі існує три основні технології виготовлення килимів:

  • Ткані килими

Найбільш трудомісткими, але і найвищої якості є ткані килими. Вони створені ручним або машинним ткацтвом. Вони зазвичай робляться на замовлення, тому вони продаються по частинах. Вони зазвичай не вкладаються від стіни до стіни, а скоріше служать модним або практичним аксесуаром. Недоліком тканих килимків є те, що вони дуже дорогі.

  • Далі йдуть тафтингові килимки

Перевага полягає в тому, що вони значно дешевші тканих килимів, але при цьому вони дуже високої якості. Килими виготовляються шляхом зшивання пряжі в синтетичну сітку. Основними перевагами тафтингових килимів є висока м'якість і відмінне співвідношення ціни і якості. Саме тому до 90% всіх килимів виготовляються за технологією стьобання.

  • Килими в залежності від типу протектора

У пропозицію також входять килими, що відрізняються за площею протектора. Петлі добре підходять для приміщень з інтенсивним рухом. Візерунки і кольори прекрасно виділяються на килимах з підстриженим волоссям. Крім того, вони відносно стійкі до витоптування. Відмінно підходить для будь-якого домашнього господарства. Також можна купити килими зі структурованою петлею, які мають пластикову поверхню. Це особливо підходить для приміщень з інтенсивним рухом.