адвокат

Завершальною стадією судового провадження, в разі відмови відповідача від добровільного виконання прийнятого судом рішення, є його примусове виконання.

Дана стадія являє собою сукупність дій державних органів, спрямованих на відновлення прав і законних інтересів особи, на користь якої було прийнято рішення. Які органи уповноважені виконувати рішення судів, які особливості цього процесу розповів адвокат по виконанню рішень судів юридичної компанії «Альва Прайвесі».

Рішення, що підлягають виконанню

Основні принципи та інструменти примусового виконання рішення описані в Законі «Про виконавче провадження». Державним органом, якому законом надано повноваження щодо виконання рішень, є – державна виконавча служба.

Процедура виконання рішення відбувається за результатами подання стягувачем заяви про відкриття провадження. До неї додається оригінал документа, яким визначається спосіб виконання, і вказується особа, щодо якої застосовуються заходи стягнення.

Такими документами є:

  • виконавчі написи органів нотаріату;
  • судові накази і виконавчі листи;
  • постанови приватних і державних виконавців;
  • рішення посадових осіб і органів, які володіють відповідними повноваженнями;
  • посвідчення комісій по трудових спорах;
  • інші рішення, постанови, що розглядаються законом як виконавчий документ.

Як відкрити виконавче провадження?

Виконання рішення ініціюється стягувачем шляхом подачі заяви про відкриття провадження у межах суворих строків, які встановлені законом:

  1. 3 роки – загальний термін для пред'явлення документів;
  2. 3 місяці – для документів, виданих комісіями по трудових спорах або для стягувачів в особі державних органів і держави.

Заява про відкриття виконавчого провадження оформлюється в письмовому вигляді і пред'являється в одному з таких місць: проживання, реєстрації, роботи або розташування майна особи, яка є боржником.

У заяві, в разі наявності у стягувача такої інформації, вказується інформація про майновий стан боржника, його рахунки та інші відомості, які здатні прискорити виконання.

Процес успішного стягнення за виконавчим документом – трудомісткий процес, що вимагає постійної комунікації з державним виконавцем, здійснення контролю за його діями, участі у проведенні заходів. Допомога і супровід справи юристом допоможе не тільки забути про відвідування державної виконавчої служби, а й скоротити час, необхідний для повного примусового виконання рішення суду.

Краще такі справи завжди довіряйте професіоналам, наприклад кваліфікованим юристам адвокатської фірми «Альва Прайвесі», і тоді причин у виконавця для бездіяльності при примусовому виконанні рішення суду не знайдеться.