Смартфони, смарт ТВ та приставки, навіть холодильники — ми вже звикли, що традиційна домашня техніка стає інтелектуальною. Прийшов час отримати функції Smart і наручним годинникам.

Функціонал кожного девайсу залежить від виробника та конкретної моделі. У будь-якому разі перед тим, як вибирати смарт-годинники, слід ознайомитися з їхніми можливостями: ймовірно, деякі вам знадобляться, а інші можуть бути зайвими.

На що здатні розумні годинники

Основна функція — відображення часу та дати — звісно, присутня. Крім неї, такі девайси можуть:

  1. Повідомляти про дзвінки та повідомлення. Тобто ви зможете побачити, хто саме вам дзвонить або прочитати перші слова чи речення текстового повідомлення, щоб прийняти подальше рішення.
  2. Є моделі зі слотом для SIM-карты, а також ті, що підтримують формат eSIM: в такому разі це може бути непогана заміна телефону з повною автономністю.
  3. Календар, будильник, секундомір дозволять не пропустити важливу подію.
  4. Смарт-годинники часто мають функцію фітнес-трекера, що дає можливість відстежувати, скільки пройдено кроків за день та спалено при цьому калорій.
  5. Не зайвою буде й наявність датчика вимірювання пульсу, особливо для літніх людей та тих, хто має проблеми з серцем.
  6. Модуль GPS присутній не у всіх моделей. Він здорожчує пристрій, тому якщо ви не плануєте його використовувати, вибирайте годинник без трекера.
  7. Наявність модуля NFC важлива, якщо ви звикли розплачуватися в магазинах смартфоном.
  8. Управління плеєром. Така функція дозволяє перемикати треки та керувати гучністю без необхідності діставати з кишені смартфон.
  9. Управління камерою. Наявність цієї функції дозволяє робити знімки зі смартфона дистанційно, встановивши його на штатив. Є моделі з власною камерою, але вони також роблять годинник дорожчим.
  10. Пошук телефона. За допомогою смарт-годинника можна швидко виявити, де саме лежить ваш смартфон.
  11. Різновидом попередньої можливості є функція, яка спрацьовує, коли ви відходите від телефона на значну відстань. Тоді годинник нагадає сигналом, що ви забудько.

Звичайно, це не повний перелік усіх можливостей смарт-годинників, оскільки їхній функціонал постійно розширюється.

Чи може смарт-годинник працювати без смартфона

Більшість функцій орієнтовано саме на використання в тандемі з телефоном. Але є моделі, які мають власну ОС, гніздо для SIM-карты, свій динамік та мікрофон і навіть модуль GPS. Такий годинник, звичайно, може працювати автономно та виступати в ролі заміни смартфону, тільки з невеликим екраном. Великий вибір таких розумних девайсів наявний на сайті Алло.юа в Харкові.

Час роботи без підзарядки

Не варто розраховувати, що такі годинники працюватимуть тиждень чи більше. Хоча б тому, що в невеликий корпус неможливо вставити досить ємний акумулятор. До того ж багато функцій працює у фоновому режимі, тобто постійно. Тому більшість моделей працює один-два дні. Хоча є й приємні винятки, наприклад, годинники від Xiaomi.