Програми лікування покликані допомогти наркозалежним людям зупинити компульсивний пошук наркотиків та їх вживання. Оздоровлення може відбуватися в різних умовах, приймати безліч форм та займати певні проміжки часу. Для багатьох лікування є тривалим процесом, який включає в себе безліч заходів і регулярний моніторинг.

Як дізнатися, чи є у мене залежність

Часто ми настільки захоплені власними поясненнями, відмовками і почуттями, що не можемо побачити загальну картину. Дуже важко розпізнати в собі проблему вживання психоактивних речовин. Тут http://рука-помощи.com.ua/ua/likuvannya-narkomanii-v-lvovi/ вам допоможуть виявити схильність до наркоманії та здолати її, якщо вона вже проявила себе. Щоб дізнатися, чи є у вас наркоманія, задайте собі наступні питання:

  • Чи говорив я собі, що скорочу або припиню вживання алкоголю або наркотиків, але насправді не хочу це робити?
  • Чи заважають наркотики моїм відносинам з важливими в житті людьми? Хто-небудь з цих людей скаржиться на вживання наркотиків або алкоголю?
  • Чи подобається мені приймати наркотики так сильно, що я ніколи не припиню цього?
  • Так як я вживаю алкоголь і наркотики, чи погіршилася моя працездатність на роботі або в школі?
  • Чи використовую я наркотики або алкоголь, коли у мене стрес?
  • Чи використовував я коли-небудь наркотики або алкоголь в ситуаціях, коли це може бути небезпечно, наприклад, під час водіння машини, на роботі, під час догляду за маленькими дітьми або в інших подібних ситуаціях?
  • Я часто думаю про те, що зловживаю наркотиками або алкоголем, наприклад, один або два рази на день?
  • Чи потрібно мені більше наркотиків або алкоголю, щоб дістати той самий ефект, який я отримав?
  • Якщо друг або член родини говорить, що у мене можуть бути проблеми з наркотиками або алкоголем, чи стаю я дуже агресивним?
  • Якщо я не вживав наркотики або алкоголь певний час, чи відчуваю один з наступних симптомів: легка нудота, нервозність, дратівливість, тряска, головні болі, депресія або занепокоєння? Чи я знову намагаюся використовувати наркотики або алкоголь, щоб протистояти цим почуттям?

Якщо ви чесно відповіли «так» на два або більше з цих питань, у вас може бути залежність від наркотиків чи алкоголю.

Щоб дізнатися більше про варіанти лікування, зверніться до спеціаліста за цією адресою http://рука-помощи.com.ua/ua/likuvannya-narkomanii-v-lvovi/.

Небезпечні наркотичні речовини

Компоненти програми лікування розладів, пов'язаних з вживанням психоактивних речовин, варіюються в залежності від конкретного наркотичного засобу та особи, яка підлягає лікуванню. Більше про різні методи терапії ви знайдете тут http://рука-помощи.com.ua/ua/likuvannya-narkomanii-v-lvovi/ . Деякі наркотики, такі як бензодіазепіни (наприклад, валіум і ксанакс) і барбітурати (наприклад, секональ), викликають у певних людей виражену фізичну залежність і потенційно важкі асоційовані синдроми відміни, такі як судоми, що можуть навіть виявитися фатальними, якщо їх не контролювати. Ці особи потребують строгого медичного нагляду на ранніх стадіях одужання і стаціонарного лікування.

Опіатні і опіоїдні препарати, такі як морфін, героїн, вікодин і оксиконтин, також пов'язані з сильною фізичною залежністю і вкрай неприємним абстинентним синдромом. Хоча симптоми гострої відміни опіоїдів зазвичай не становлять значного ризику для здоров'я, вони можуть викликати ускладнення, такі як зневоднення і підвищену чутливість до болю. Серйозніші потенційні наслідки включають депресію разом з суїцидальними думками, а також підвищений ризик рецидиву при спробі запобігти неприємним симптомам відміни.