• Головна
  • Запас ліків на три місяці отримали медзаклади Донеччини
10:18, 20 грудня 2023 р.

Запас ліків на три місяці отримали медзаклади Донеччини

Медикаменти, медобладнання і не тільки… Два медзаклади Лиману, що на Донеччині отримали гуманітарну допомогу від ВООЗ. Це дозволить їм створити запас ліків щонайменше на три місяці, розповіли у МОЗ.

Ідеться про Центр первинної медико-санітарної допомоги та Центральну районну лікарню. У цих медзакладах обслуговують майже 12 000 людей, у тому числі приблизно 600 дітей.

“Повномасштабна війна значно вплинула на доступ до медичної допомоги в Лимані. Багато медичних закладів зазнали пошкоджень. Ситуація в місті демонструє, яких втрат завдає війна медичній інфраструктурі та пов’язані з цим труднощі в наданні медичної допомоги. За таких умов підтримка з боку партнерів є без перебільшення життєво важливою”, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Так, до Лиману було доставлено медичні товари, необхідні для забезпечення надання медичної допомоги місцевим жителям із урахуванням складності ситуації з охороною здоров’я в місті.

Зокрема, йдеться про медикаменти для лікування неінфекційних захворювань (таких як серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та інше), базове медичне обладнання (отоскопи, стетоскопи, глюкометри). А також життєво необхідні ліки, пов’язані зі специфікою надання меддопомоги в холодну пору року, антибактеріальні препарати та медичні товари для надання первинної медичної допомоги дітям.

Враховуючи нестабільну ситуацію в регіоні, спеціалізовані лабораторні послуги також є життєво важливими для громадян, які тут проживають. З огляду на це, ВООЗ надала спеціальне медичне обладнання, в тому числі гематологічний аналізатор, а також основні матеріали, необхідні для проведення аналізу крові в лабораторії Лиманської центральної районної лікарні.

Як відзначив представник ВООЗ Ярно Хабіхт, війна, що триває, мала руйнівні наслідки для Лиману як прифронтового міста. Із погіршенням погодних умов по всій країні, взимку очікується, що доступ до послуг із охорони здоров’я стане ще більш ускладненим. Тому команда міжнародної організації продовжуватиме підтримувати медичних працівників та заклади охорони здоровʼя в Україні, щоб рятувати життя людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Єнакієве
live comments feed...